Новини

Перші результати верифікації

29.04.2016 / 14:40

Близько 60 млрд.  грн. бюджету можуть йти на незаконні соцвиплати, вважають у Міністерстві фінансів України.

Як заявив  директор департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну Андрій Рязанцев, виходячи з перших результатів верифікації соціальних виплат, розпочатої в березні, до 9% виплат від перевірених є різноманітні зауваження.

З його слів, перша група ризику, яку внесли в чорний список, — соціальні виплати за загубленими паспортами. В цю групу потрапили ті, у кого дата втрати паспорта раніша, ніж: а) відкриття рахунку в банку; б) призначення соціальної виплати.

Друга група в чорному списку — одержувачі, у яких відсутні, підозрілі або скасовані ідентифікаційні коди, — це 75 тис.  765 осіб на 4 млн.  29 тис.  перевірених; третя група — тимчасово переміщені особи, у яких є нерухомість на підконтрольній території; четверта група — 13 тис.  150 переселенців, депозити яких становлять понад 10 прожиткових мінімумів; п’ята група — громадяни із категорії так званих субсидіантів.

На думку Андрія Рязанцева, основна проблема соціальних виплат полягає в тому, що її частини не перетинаються. Тобто людина може все життя працювати й не знати, що хтось за неї отримує якісь соціальні виплати, значачись у Мінсоцполітики незаможним.

«Базу всіх соціальних виплат потрібно було централізувати вже давно. Впродовж останніх двох років також ішлося про створення єдиної соціальної платформи, під яку давно виділив кошти Світовий банк. Але дата запуску чомусь постійно переноситься. Тепер ідеться вже про 2017—2018 рр.», — наголосив чиновник.