Новини

ДФС підтримує впровадження в Україні основних рекомендацій BEPS

06.05.2016 / 09:30

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров прокоментував результати засідання робочої групи для підготовки законопроектів з питань протидії зменшенню податкової бази і переміщенню прибутків за кордон, яка відбулася 5 травня.

«ДФС бере активну участь у заходах, спрямованих на протидію виведенню прибутків за кордон. На засіданні робочої групи службою було підтримано запропоновану Концепцію впровадження в Україні основних рекомендацій BEPS (план дій ОЕСР з протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування)  та висунуто низку пропозицій для обговорення», - зазначив очільник відомства.

Він  наголосив, що ДФС підтримує запропоновану концепцію, оскільки така концепція дійсно базується на провідному світовому досвіді та відповідає настановам Організації економічного співробітництва та розвитку.

«На нашу думку, оподаткування контрольованих іноземних корпорацій (КІК) дійсно є дієвим шляхом протидії відтоку капіталу з України.  Задля покращення інвестиційного клімату також було б доцільним запроваджувати оподаткування прибутку КІК паралельно з проведенням нульового декларування та суттєвою валютною лібералізацією в банківській сфері»,  - заявив Роман Насіров і додав, що в рамках нульового декларування необхідно встановити чіткі та зрозумілі гарантії безпеки  для осіб, які подадуть нульові декларації.

При цьому Голова ДФС наголосив, що оподаткування КІК не розглядається як механізм  прямого стягненню податків та наповнення бюджету. Це є засобом стримування від розмивання податкової бази та виведення капіталу в низькоподаткові юрисдикції. «КІК спрямований на зменшення привабливості використання офшорних компаній та сприяння зберігання капіталу в країні. Відтак, всі повинні зрозуміти, що впровадження КІК – це не забезпечення миттєвих надходжень до бюджету, а закладення фундаменту для стабільного та поступового зростання таких надходжень», - підкреслив керівник служби.

За словами Романа Насірова, пропозиції ДФС, які були висунуті на засіданні робочої групи, щодо окремих елементів презентованої концепції стосувалися, зокрема, поширення правил КІК не тільки на фізичних осіб-резидентів, а також і на громадян України (які можуть бути нерезидентами для податкових цілей); доцільності встановлення мінімального розміру неоподатковуваного прибутку КІК;  необхідності враховувати при розрахунку оподатковуваного прибутку КІК, що його частина може бути фактично повторно оподаткована в Україні відповідно до правил ТЦУ.

«Всі запропоновані  пропозиції можуть бути розглянуті в робочому порядку створеною групою», -  підкреслив він.