Новини

Нацбанк з 11 травня пом’якшує валютні обмеження для іноземних інвестицій

06.05.2016 / 10:20

Пом’якшення низки чинних обмежень передбачено постановою Правління НБУ № 308 від 05 травня 2016 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

По-перше, Національний банк звільняє від обов’язкового продажу кошти, що надходять для здійснення іноземних інвестицій в Україні.

По-друге, скорочено строк резервування уповноваженими банками гривневих коштів для купівлі іноземної валюти за дорученням клієнтів. Досі банки мали можливість купувати валюту для клієнтів лише не раніше четвертого операційного дня після попереднього резервування (режим Т+3). Відтепер здійснити таку купівлю можна буде швидше – починаючи з третього операційного дня (режим Т+2). Аналогічним чином змінено строк і для операцій з перерахування коштів у гривнях на кореспондентські рахунки банків-нерезидентів.

По-третє, знято заборону на купівлю іноземної валюти за продукцію, імпортовану в Україну до 01 січня 2015 року, за договорами, за якими відбулася заміна боржника та/або кредитора у зобов’язанні. Водночас скасовано цю заборону для перерахування коштів у гривнях на користь нерезидентів через кореспондентський рахунок банку-нерезидента, відкритий в уповноваженому банку.

Окреслені кроки з лібералізації валютного регулювання сприятимуть збільшенню надходжень іноземних інвестицій в Україну, а також покращенню умов для проведення розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності без створення дисбалансів на валютному ринку.

Зміни набувають чинності з 11 травня 2016 року.