Новини

«Нульова декларація» виведе бізнес із тіні

06.05.2016 / 15:20

Про це заявив голова ДФС Роман Насіров.

За його словами, доцільно ввести «нульову декларацію» для всіх громадян, доходи яких перевищують мільйон гривень, причому зробити це потрібно вже цього року.

Роман Насіров уточнив, що «нульове» декларування передбачатиме розкриття інформації про незаконно нажиті активи в обмін на амністію.

На переконання голови фіскальної служби, це може стати дієвим інструментом для боротьби з корупцією і детінізації економіки.

Також він додав, що ДФС показує позитивні результати - з початку року планові показники з надходжень до бюджету перевиконані на 16 млрд гривень. До загального фонду державного бюджету надійшло 157,5 млрд. грн. Таке перевиконання свідчить про те, що економіка почала виходити з тіні, особливо це стосується податку на додану вартість.

Законопроект про нульову декларацію було внесено до Верховної Ради у березні цього року. Проект закону зобов’язує всіх повнолітніх громадян надати Державній фіскальній службі дані не тільки про свої доходи за рік, а й видатки. Документ передбачає звільнення громадян від юридичної відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства у випадку, якщо незаконно одержані доходи або майно будуть задекларовані зі сплатою податку. При цьому чинний або колишній чиновник, на відміну від інших громадян, зобов’язаний при декларуванні вказати джерела нажитого майна.