Новини

Права інвесторів зміцнюються

06.05.2016 / 16:40

Прийняті торік Верховної Радою України законодавчі зміни щодо захисту прав інвесторів, в яких з’явилася низка новел щодо корпоративного законодавства, набули чинності з 1 травня.

Серед найважливіших положень Закону «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо захисту прав інвесторів» юристи виокремлюють запровадження похідного позову як нового способу захисту прав інвесторів. Цей механізм дає змогу притягти до відповідальності посадових осіб господарчого товариства за збитки, спричинені їхніми діями або бездіяльністю. Відтепер акціонер (учасник) товариства, що сукупно володіє 10% і більше статутного капіталу, матиме право звернутися до суду від імені товариства з позовом про відшкодування збитків, заподіяних господарчому товариству його посадовою особою.

Юристи наголошують, що похідний позов може бути ініційований,  зокрема, проти директора, який, підписуючи договір, перевищив повноваження, передбачені статутом. Норма має превентивну дію, запобігаючи виведенню активів і заздалегідь збитковим угодам, які директори укладають усупереч інтересам компанії.