Новини

Оподаткування активів за кордоном

10.05.2016 / 13:50

Проблему офшорів може вирішити проведення декларування активів за кордоном. Таку думку в коментарі одному з телеканалів висловила народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань податкової політики Ніна Южаніна

З її слів, законодавство, яке зробить неможливим приховування доходів та мінімізацію сплати податків через офшорні компанії, запрацює найближчим часом.

«Все, що потрібно зробити парламенту, це напрацювати якісний закон, який дозволить оподатковувати всі доходи в Україні», — переконана Ніна Южаніна.

При цьому глава комітету зазначає, що створити законодавство, яке базується на забороні тих чи інших дій з капіталом, в сучасних реаліях неможливо.

«Ми повинні боротися за те, щоб всі доходи оподатковувалися в Україні, і саме боротьба за оподаткування доходів є пріоритетом нашого законодавства, а не просто встановлення будь-яких заборон. Їх встановити просто неможливо, тому що ми живемо не самі, ми живемо з іншими країнами, співпрацюємо з іншими країнами, і тому те, що не заборонено там, не повинно бути заборонено у нас», — пояснила вона.

Раніше Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству фінансів і ДФС опрацювати приєднання України до конвенції із забезпечення доступу до рахунків нерезидентів. А 28 квітня він підписав указ «Про заходи з протидії зменшення податкової бази і переміщення доходів за кордон» і створив робочу групу для підготовки законопроектів з питань протидії зменшення податкової бази і переміщення доходів за кордон.