Новини

Стабільна гривня

11.05.2016 / 13:50

У квітні курс національної української валюти зміцнився майже на 1 гривню й залишився відносно стабільним на травневі вихідні.

За прогнозами експертів, у травні долар в Україні залишатиметься стабільним за умови відсутності загострення деяких ризиків.

Як зазначають економісти, існує кілька передумов для стабілізації національної валюти: виросли  ціни на сировину на світових ринках (підприємці одержують більше засобів від експорту); вдалося подолати політичну кризу; відновилися переговори з Міжнародним валютним фондом про надання Україні кредиту.

«Ми не очікуємо серйозних коливань курсу гривні влітку. Є програма із МВФ, збільшився експорт України, росте ВВП», — вважає головний аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій.

Щоправда, незначні коливання (у межах 20-30 копійок за долар) можуть бути викликані короткостроковим дисбалансом попиту та пропозиції на ринку. 

У свою чергу, експерти інвестиційної компанії Forex Club прогнозують, що попит та пропозиція в травні шукатимуть баланс на позначці 25,3 грн. за долар.

На їхню думку, негативний сценарій для гривні швидше за все не реалізується. Стрибок валюти можливий лише в тому випадку, якщо на Донбасі відновляться активні воєнні дії або ж на світових ринках обваляться ціни на сировину. У такому випадку долар може подорожчати 27,5 гривень.