Новини

Пенсії. Офшори. Митниця

11.05.2016 / 19:30

Нотатки із засідання Комітету ВР з питань податкової та митної політики 11 травня 2016 р.

Оподаткування пенсій

Комітет рекомендував включити до порядку денного Ради всі запропоновані законопроекти про скасування 15% ПДФО з пенсій, що перевищуюють еквівалент 3 мінімальних зарплати. Іх розглядалося чотири – реєстр. №№ 4542, 4542-1, 4542-2, 4542-3. Водночас сьогодні з’явився п’ятий - проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо скасування оподаткування пенсій та зняття обмежень у виплаті пенсій для деяких категорій працюючих пенсіонерів» (реєстр. №4542-4) за авторством Юрія Шухевича. Текст документа на сайті парламенту відсутній, але в ньому йдеться про скасування як оподаткування так званих «великих» пенсій, так і застосування понижуючого коєфіцієнту 15% до пенсій працюючих пенсіонерів, встановленого Законом №213-VІІІ з 1 квітня 2015 р.

За статистикою Мінфіну, загалом під оподаткування підпадають 1,5% пенсіонерів. За даними першого заступника голови Комітету Андрія Журжія, 90% пенсій становлять до 5 тис. грн.

Чи звільнять всі пенсії від утримання ПДФО, чи застосують обмеження до спецпенсій по 20 – 60, а подекуди й 100 тис. грн. (наприклад, у вигляді прогресивної шкали оподаткування після перевищення 10 МЗП, як пропонувалося в законопроекті щодо податкової лібералізації №3357), покаже робота в залі.

Майбутнє митниці

Йдеться про урядовий законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо оптимізації територіальних органів державної фіскальної служби» (реєстр. № 4515). Документ дублює запропонований урядом Арсенія Яценюка законопроект №2177а, яким фактично передбачено централізацію/«влиття» митних органів у ДФС: митні пости ліквідовуються; митниці стають не митними органами, а структурними підрозділами територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Комітет рекомендував включити зазначений законопроект до порядку денного сесії ВР.

Боротьба з офшорами

Розглядалися виключно законопроекти «Батьківщини» - «Про податковий суверенітет України та офшорні компанії» (реєстр. №4380) і похідний від нього №4381. Комітет не рекомендував включати їх до порядку денного сесії. При цьому було проголосовано про відкритість персонального голосування членів Комітету щодо цих законопроектів. За розгляд їх у сесійній залі: Олег Ляшко, Анатолій Євлахов, Оксана Продан, Тетяна Острікова, Андрій Журжій. Юлії Тимошенко на засіданні не було, тому всі коментарі на адресу її варіанту боротьби з офшорами нехай залишаться за кадром.

* * * 

Не факт, але ймовірно, що 12.05 у четвер у парламенті вже розглядатимуть законопроекти щодо скасування оподаткування пенсій.


Ольга ГЕРМАНОВА