Новини

Україна офіційно долучилася до європейської програми підтримки малого та середнього бізнесу COSME

12.05.2016 / 09:30

Про це повідомили у прес-службі Мінекономрозвитку.

Лорі Еванс, Генеральний директор з питань внутрішнього ринку, промисловості та  МСП Європейської Комісії та Микола Точицький представник України в Європейському Союзі, підписали у Брюсселі Угоду про участь України у програмі ЄС COSME.

Юлія Клименко, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України: «Участь України у програмі COSME – це наступний крок у процесі української економічної інтеграції з ЄС та символ зростання ролі малих та середніх підприємств, як драйвера української економіки». 

COSME (2014-2020) – це програма ЄС, що спрямована на зміцнення конкурентоспроможності та стійкості малих та середніх підприємств, загальний бюджет якої складає 2,3 млрд євро.

Програма COSME – підтримує проекти різноманітної тематики, які включають полегшення виходу на зовнішні ринки, поліпшення умов для конкурентоспроможності, формування культури ведення бізнесу, кластери, туризм, зниження адміністративного тягаря для компаній і захист прав інтелектуальної власності для компаній, що працюють у країнах, які не є членами ЄС. Реалізація проектів у рамках COSME також сприятиме просуванню нових можливостей у рамках поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі, як для українських, так і для європейських компаній.

Україна стала восьмою країною за межами ЄС, яка приєдналася до програми COSME. Також серед цих країн є Чорногорія, колишня Югославська Республіка, Македонія, Молдова, Туреччина, Албанія, Сербія та Вірменія.

Наступним кроком для України є ратифікація Угоди парламентом.