Новини

Аграрні податки «у тіні»

12.05.2016 / 13:50

До місцевих бюджетів у вигляді податків сільськогосподарськими товаровиробниками в 2015 році було сплачено 6,1 млрд.  грн. Водночас в «тіньовій» обробці перебуває близько 7 млн.  га землі, через що бюджети недоодержали ще 2 млрд.  грн. Про це в ході прес-конференції заявив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Тарас Висоцький.

З його слів, за рахунок сплати єдиного податку 4 групи місцеві бюджети торік одержали 2,5 млрд.  грн. від використання 21,3 млн.  га. земель сільськогосподарського призначення, які офіційно використовуються аграрними підприємствами. Від «тіньової» обробки місцеві бюджети недоодержали 0,82. млрд.  грн.

Тарас Висоцький поінформував, що в 2016 році прогнозується сплата аграрними підприємствами 2,69 млрд.  грн. податку на обласному рівні, а додаткові надходження від детінізації можуть скласти 0,9 млрд.  грн. При цьому очікується, що середній рівень заробітної плати в сільському господарстві за підсумками року виросте з 3140 грн. до 3984 грн. на місяць при стабільних економічних умовах.

«У тіні сьогодні перебуває близько третини аграрного сектору, що приводить до занепаду сільських територій, а ріст податкового навантаження тільки стимулює агробізнес працювати непрозоро.

Ми вважаємо, що введення мінімального податкового соціального зобов’язання з 1 га сільськогосподарських земель допоможе збільшити надходження в місцеві бюджети від тих агровиробників, які зараз працюють «у тіні», — підсумував Тарас Висоцький.