Новини

Пенсійна реформа: навести лад у системі

16.05.2016 / 12:40

Минулого тижня в Україні розпочала роботу місія МВФ,  очолювана Роном ван Роденом. До завершення роботи місії, зокрема, планується вже найближчим часом спільно розробити генеральну стратегію реформування пенсійної системи.

За інформацією, оприлюдненою на Урядовому порталі,  Україна неухильно виконуватиме взяті перед МВФ зобов’язання щодо реформування пенсійної системи. Про це заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко на зустрічі з представниками місії Міжнародного валютного фонду, очолюваної Роном ван Роденом.

«Незважаючи на відсутність формальних підписів, ми рухалися за тією програмою, яка була попередньо узгоджена з МВФ. Ми виконували і будемо виконувати взяті на себе зобов’язання щодо реформування пенсійної системи, адже чудово розуміємо, що це потрібно насамперед Україні і громадянам України», – заявив Розенко.

Посадовець нагадав представникам місії, що торік уряд вніс до парламенту низку законопроектів, які передбачають, зокрема, запровадження накопичувального рівня пенсійного забезпечення та зняття з Пенсійного фонду невластивих йому видатків.

«Ці заходи, а також детінізація заробітних плат, яку ми очікуємо внаслідок зниження ЄСВ, – це ті кроки, які реально можуть дати ефект щодо скорочення дефіциту Пенсійного фонду», – зауважив віце-прем’єр-міністр.

Сторони домовилися до завершення роботи місії в Україні погодити першочергові кроки щодо наведення порядку в системі пенсійного забезпечення та подолання дефіциту бюджету Пенсійного фонду, які необхідно здійснити вже до кінця року.

Нагадаємо, що  Міністерство фінансів наполягає на проведенні пенсійної реформи, а також внесенні змін до процесу формування бюджету вже поточного року.