Новини

Режим контролю посилили

19.05.2016 / 13:50

При в’їзді на Закарпаття для ефективнішої боротьби з контрабандою створено зони тимчасового митного контролю на двох перевалах.

Цю інформацію оприлюднено на офіційному сайті голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля. Подібні заходи покликані досягти ефективнішої  боротьби з контрабандою підакцизних товарів, насамперед сигарет. Тому контроль над вантажопотоками посилено не тільки безпосередньо на державному кордоні, а й при в’їзді в область із сусідніх регіонів.

 У повідомленні йдеться про те,  що керівник Закарпатської ОДА провів спеціальну нараду з керівниками митниці, прикордонної служби, правоохоронних структур і глав райдержадміністрацій, на якій дав доручення створити на пропускних пунктах у селі Нижні Ворота у Воловецькому районі Закарпатської області й селі Лазещине в Рахівському районі Закарпатської області зони тимчасового митного контролю.

«Саме через ці два пункти в область заїжджає левова частина вантажів з інших українських регіонів, – наголошено в інформації. – Відтепер контролювати вантажопотік зможуть не тільки поліцейські й податківці, а й прикордонники та митники, які ще на в’їзді в область мають право разпроломбувати фури, обстежити товар і знову його опломбувати. Посилений контроль над вантажем на двох перевалах необхідний для того, щоб зменшити кількість цигарок, які завозяться до нас із метою подальшої контрабанди не через контрольно-пропускні пункти, а через «зелений»  кордон».

Водночас поліція отримала доручення вжити додаткових заходів для недопущення в область нелегальних мігрантів і «гастролерів» із числа кримінальних елементів.

«Ми змушені запроваджувати режим посиленого контролю над вантажами на Закарпатті. Якщо ситуацію не втримаємо, тут з контрабандою сигарет почнеться те саме, що зараз діється з бурштином на Рівненщині, Волині й Житомирщині. Однак усі наші заходи матимуть тільки тимчасовий ефект без законодавчої підтримки Києва. Тому я ініціюю проведення виїзного засідання комітету Верховної Ради України з питань податкової й митної політики», – заявив голова Закарпатської ОДА.

Нагадаємо, що днями Верховна Рада України не проголосувала законопроект про повернення кримінальної відповідальності за контрабанду тютюнових і алкогольних виробів, відправивши його на доопрацювання.