Новини

Зняти соціальне напруження

20.05.2016 / 12:30

Верховна Рада України прийняла у першому читанні урядовий законопроект №4542 про скасування оподаткування пенсій, за що проголосувало 307 депутатів.

Документ передбачає скасування оподаткування пенсій, які у три рази перевищують мінімальну заробітну плату, що діє наразі в Україні. За інформацією фахівців Мінфіну,  прийняття законопроекту дасть змогу в повному обсязі забезпечити виплату сум пенсій і різноманітних доплат до них, нарахованих згідно із законодавством усім категоріям громадян України, і зняти соціальне напруження.

 Як відзначається в пояснювальній записці до законопроекту, його прийняття зменшить надходження до бюджету на 800 млн. грн. у 2016 році. Водночас автори законопроекту відзначають, що надходження до бюджету за рахунок податку на доходи фізичних осіб зросли через зниження єдиного соціального внеску цього року й можуть компенсувати відсутність надходжень від оподаткування пенсій.

 «Надходження податку на доходи фізичних осіб у зведений бюджет за I квартал 2016 року зросли порівняно з I кварталом 2015 року на 45,3%, при врахованих у бюджеті темпах зростання 37,9%, що дало додатковий ресурс обсягом 1,2 млрд. грн.», – йдеться в пояснювальній записці до документа.