Новини

Україна та США активізують співпрацю у митному напрямі

20.05.2016 / 17:10

23 травня заплановане підписання Угоди між Урядом Сполучених Штатів Америки та Урядом України та про взаємну допомогу між їх митними органами, – про це повідомив Голова ДФС Роман Насіров.

«Після перемовин довжиною в рік та узгодження остаточного варіанту вкрай важливої для нас Угоди, вона буде підписана головою Прикордонно-митної служби США та ДФС», - зазначив Голова служби.

Мета даної угоди - налагодити двостороннє співробітництво між митними органами України та США, та надавати взаємну адміністративну допомогу для попередження та припинення протиправних дій, які завдають шкоди економічним інтересам обох країн

Перемовини щодо переукладання Угоди з американською стороною, яка була підписана ще в далекому 1990 році, тривали декілька років. З моменту її підписання відбулись суттєві зміни у глобальній світовій економіці, що стосуються питань ведення зовнішньоекономічних відносин між суб’єктами господарювання, що вплинуло на зміну суті, форм, змісту та методів здійснення міжнародних поставок товарів.

Зважаючи на необхідність внесення значної кількості змін, що повністю змінюють чинну редакцію Угоди,  українською стороною у 2012 році було ініційовано питання щодо розробки та укладання нової Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом США про надання взаємної адміністративної допомоги в митних справах.

У червні 2015 року Голова ДФС Роман Насіров, перебуваючи з візитом в США, домовився з Головою СBP Гілом Керліковські щодо підписання нової угоди. Протягом року ДФС та Прикордонно-митна служба США узгоджували правки до тексту угоди. Під час візиту Гіла Керліковські (який є історичним – вперше в Україну прибуває голова Прикордонно-митної Служби США) до Києва Роман Насіров підпише нову Угоду з Урядом США про взаємну допомогу між їх митними адміністраціями.