Новини

Підписано Угоду про взаємну допомогу між митними адміністраціями України та США

23.05.2016 / 14:30

Сьогодні, 23 травня, відбулося підписання Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу між митними адміністраціями.

Зі сторони України Угода була підписана Головою ДФС Романом Насіровим, зі сторони США – Керівником Митної та прикордонної служби США Гілом Керліковські.

Проект було ініційовано українською стороною. У 2012 році американській стороні було запропоновано розглянути питання підписання нової Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом США про взаємну адміністративну допомогу в митних справах.

«У червні 2015 року, перебуваючи з візитом в США, ми домовилися з Гілом Керліковські підписати нову угоду. Протягом року ДФС та Прикордонно-митна служба США узгоджували правки до тексту угоди. Після перемовин довжиною в рік та узгодження остаточного варіанту вкрай важливої для нас Угоди, вона нарешті підписана», – заявив Роман Насіров.

Він підкреслив, що Угода стане черговим етапом у розвитку співпраці між Україною та США у митному напрямі. «Угода є свідченням посилення українсько-американського співробітництва щодо охорони кордонів та обміну митною інформацією. Крім того, її реалізація допоможе зміцнити безпекові спроможності митних підрозділів ДФС і покращити діяльність служби у сфері протидії митним правопорушенням та контрабандній діяльності», – зазначив очільник українського відомства.

Метою Угоди є удосконалення співробітництва між Україною та США у митній сфері, створення правових підстав для розвитку двостороннього співробітництва, надання взаємної адміністративної допомоги у митній сфері між Україною і США та їх митними адміністраціями, а також сприяння вжиттю заходів для припинення протиправних дій, які завдають шкоди економічним інтересам обох країн.