Новини

Єдиний соціальний внесок мають платити всі

23.05.2016 / 16:00

Кількість платників Єдиного соціального внеску (ЄСВ) необхідно збільшити для ліквідації дефіциту Пенсійного фонду. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева

З його слів, з 16 млн.  зайнятого населення, єдиний соціальний внесок платить приблизно 10 млн.  людей.

«У нас 6 млн.  тих, хто працює, не платять ЄСВ. Хоча законодавство надає певним категоріям працюючих громадян пільги у вигляді можливості добровільно платити ЄСВ. Наприклад, з 2,5 млн.  працівників сільського господарства (це одноосібні сільські господарства) добровільно платять ЄСВ 12477 осіб», — зазначив Андрій Рева.

На його думку, ЄСВ мають платити всі.

«Якщо у нас додатково з’явиться 6 млн.  платників, то це серйозна сума щомісяця. Працівники зі сфери обслуговування. Наприклад, домогосподарки, гувернантки — 160 тис.  працівників із цього сегменту також офіційно звільнені від сплати ЄСВ. Якщо нам вдасться змусити платити тіньовиків, ефект буде у десятки мільярдів», — додав міністр.

За інформацією Андрія Реви, мінсоцполітики підготувало законопроект про те, в якому передбачається не повязувати визначення розміру першого тарифного розряду від розміру мінімальної заробітної плати.

«За нашими підрахунками, за рахунок цього кроку майже 2,5 млн.  людей вийдуть з тіні. Це також майбутні платники ЄСВ», — додав він.

Також міністр зазначив, що конкретні законодавчі пропозиції будуть підготовані до вересня.


Сергій СОБУЦЬКИЙ