Новини

З початку 2016 року товарообіг між Україною та США зріс на 6%

24.05.2016 / 14:40

Про це повідомив директор департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС Микола Чмерук.

За його словами, у поточному році питома вага обсягу зовнішньої торгівлі між Україною та США складає 3% загального товарообігу України, який в 2016 році становить 22,5 млрд. дол. США. Порівняно з відповідним періодом минулого року протягом січня-квітня 2016 року експортно-імпортні операції між двома країнами зросли на 6% та склали 714 млн. дол. США.

«У порівнянні з аналогічним періодом минулого року ми фіксуємо збільшення імпорту товарів з США в Україну на 26%. За чотири місяці цього року він склав 610 млн. дол. США. За минулий рік ця цифра становила 1,5 млрд. дол. США», – зазначив Микола Чмерук.

Основними товарами, які імпортувалися в Україну, були засоби виробництва, а саме трактори, за винятком тракторів товарної позиції 8709; передавачі для радіотелефонного, радіотелеграфного зв’язку, радіомовлення, телебачення; машини та обладнання с/г тощо, – 36% від загальної суми імпорту.

Також ввозилися промислові товари, зокрема, полімери вінілхлориду або інших галогенованих олефінів; котки для спортивних майданчиків; кров людей, тварин; сироватки, вакцини, токсини; джгути з штучних ниток; сполуки сіркоорганічні, – 18%, транспортні засоби і запасні частини (автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей; моторні транспортні засоби спеціального призначення не призначені для перевезення людей або вантажів) – 16%, продовольчі товари та напої (насіння соняшнику; риба морожена; готова або консервована риба; ікра та ін.) – 13%.

Експорт українських товарів до США у поточному році склав 104 млн. дол. США. Найбільшу частку експорту – 69% становили промислові товари, зокрема, чавун переробний та чавун дзеркальний у чушках, прутки та бруски гарячекатані, вироблені з вуглецевої сталі та ін.

Продовольчі товари та напої (мед натуральний; патока; соки плодів чи овочеві, незброджені, без спирту; олії соняшникова, сафлорова або бавовняна) склали 13%, засоби виробництва (окрім транспорту) частини і устаткування (машини та апарати для паяння або зварювання, гарячого напилення металів або метаталокераміки; біноклі, монокуляри; інші астрономічні прилади та опори для них тощо) – 9%.

У 2015 році експорт товарів з України до США складав 483 млн. дол. США.

Загалом, за словами Миколи Чмерука, у 2015 року обсяг товарообігу з США займає 9 місце серед 211 країн-торговельних партнерів.