Новини

НБУ спростив операції на валютному ринку

25.05.2016 / 09:40

Це передбачено постановою Правління НБУ від 24 травня «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

«Цим документом Національний банк спрощує порядок видачі дозвільних документів на здійснення операцій з іноземною валютою», - зазначається в повідомленні на сайті регулятора.

По-перше, відтепер клієнти уповноважених банків, які бажають здійснити валютну операцію, зможуть не подавати документи, які знаходяться у публічному доступі. А саме – виписку з ЄДРПОУ та копію сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, виданого Фондом державного майна України.

По-друге, клієнти уповноважених банків зможуть не надавати переклад SWIFT повідомлень та документів, текст яких викладено водночас і іноземною, і українською (або російською) мовами.

По-третє, відповідно до пропозицій ЄБРР Нацбанк спростив валютні операції за кредитними договорами укладеними резидентами з міжнародними фінансовими організаціями: «Відтепер до валютних операцій за такими договорами уповноважені банки не будуть застосовувати додаткові заходи для виявлення ознак фінансових операцій, які можуть призвести до здійснення уповноваженим банком ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників чи інших кредиторів банку».

«Також Національний банк спрощує порядок повернення іноземних інвестицій. Раніше іноземні інвестори, які мають намір повернути інвестиційний вклад, мали подавати до уповноваженого банку виписку (довідку) уповноваженого банку про фактичне надходження іноземної валюти в Україну або документи, що підтверджують формування інвестиційного вкладу за рахунок реінвестицій. Відтепер ця вимога скасовується», - повідомили у пресс-служба.

Зміни набувають чинності 25 травня 2016 року.