Новини

ДФС – на шляху до митної євроінтеграції

25.05.2016 / 10:20

Підписання Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки  про взаємну допомогу між їх митними адміністраціями є черговим кроком в напрямку інтеграції до світового простору.

На цьому наголосила директор департаменту адміністрування митних платежів ДФС Аліна Данченко.

Вона зазначила, що на сьогодні Сполучені Штати Америки займають 9 місце серед 211 країн-торговельних партнерів України. За чотири місяці 2016 року на митну територію України імпортовано 645,415 тис. тонн товарів, походженням із США, загальною митною вартістю 538,150 млн. дол. США.

«Ми спостерігаємо впевнену тенденцію до зростання зовнішньої торгівлі між нашими країнами. Саме тому, налагодження дієвої взаємодії, обміну інформацією та досвідом, зокрема з питань економічної безпеки, є нагальною необхідністю, виходячи з викликів сьогодення», — підкреслили Аліна Данченко.

Крім того, за її словами, мобільність є однією з головних рис сучасної митниці, що знаходить своє відображення у швидкому та адекватному реагуванні на різні ситуації, упередженні негативних явищ, встановленні та фіксуванні фактів, що можуть спричинити загрозу економічній безпеці, а також можливості оперативно отримувати інформацію від країн-торговельних партнерів.

«Підписана Угода є правовим підґрунтям для створення та підтримання функціонування каналів зв’язку для забезпечення швидкого та безпечного обміну інформацією, ефективної координації, вивчення та випробування нового обладнання та процедур. Сподіваємось на якнайскоріше здійснення внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності», - наголосила Аліна Данченко.