Новини

Уряд забезпечуватиме стабільну виплату пенсій

26.05.2016 / 13:30

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева

За його словами, Пенсійний фонд має проблеми, його дефіцит порівняно з минулим роком зріс на 65 млрд. грн.., у цьому році він станосить 145 млрд. грн. Своїми власними коштами ПФ забезпечений на 112 млрд. грн.

«Так, ми маємо певні проблеми, але це не означає, що пенсії не виплачуватимуться, - зазначив Андрій Рева. – Завдання уряду у тому, щоб забезпечити стабільну виплату пенсій, і це буде робитись. Однак нам потрібно дивитись у майбутнє. А наразі проблема в тому, що пенсії наших громадян дуже маленькі. Середній розмір на 01.05.2016 року складає 1900 гривень. Це дуже мало. Тому, якщо ми хочемо, щоб пенсії збільшувалися, потрібно вирішувати проблему дефіциту Пенсійного фонду».

Однією з основних причин такого стану Пенсійного фонду міністр вважає те, що не всі із офіційно працюючих, а це 16 млн чол. з 26 млн працездатного населення, сплачують єдиний соціальний внесок (ЄСВ) – таких  близько 10 мільйонів чоловік. Як відомо, платити ЄСВ наші громадяни мають право в добровільному поряду.

«Якщо ми говоримо про солідарну систему, то повинні розуміти, що людина не лише повинна мати право на стаж для того, щоб претендувати на пенсію в майбутньому, але її обов’язком є турбота про нинішніх пенсіонерів. У цьому полягає принцип солідарної системи. Сьогодні ми відраховуємо кошти для виплати пенсій тим, хто перебуває на заслуженому відпочинку, а завтра це робитимуть ті, хто прийде нам на зміну», - зауважив Андрій Рева.