Новини

«Податкова реформа кожен рік – це хроніка, вона не лікується»

26.05.2016 / 13:55

Таку думку висловив міністр фінансів Олександр Данилюк під час зустрічі з представниками інститутів громадянського суспільства та експертами.

За його словами, реформа податкової політики – один із пріоритетних напрямів роботи міністерства, яке «почне втручатися в цей процес» і шукатиме всі можливості для того, щоб втілити в життя ліберальну реформу. «Я за ліберальний підхід, ліберальна реформа – супер, але якщо вона не підкріплена компенсаторними ресурсами, то просто не буде реалізована», - зазначив Олександр Данилюк.

Вже зараз Мінфін працює над покращенням адміністрування та невдовзі ініціюватиме точкові зміни до Податкового кодексу. Серед проблем, які міністр назвав такими, що потребують першочергового вирішення, - існування двох реєстрів на відшкодування ПДВ на надання ДФС індивідуальних податкових консультацій. «Є податкова, яка займається реалізацією податкової політики. Все. Якщо треба змінювати податкову політику – я буду це ініціювати. Якщо треба розяснювати – я буду це робити».

На запитання громадськості про те, хто з Мінфіну буде курувати відносини з ДФС, керівник відомства відповів: доки немає визначеності із заступниками, Яна Бугрімова (керівник проектного офісу) – податковий напрям, Юрій Дранчук (радник) – митний напрям.


Ольга ГЕРМАНОВА