Новини

Бурштиновий бізнес: складові легалізації

26.05.2016 / 16:00

Мінекології і природних ресурсів пропонує видобувати бурштин легально і робити це через відкриті аукціони.

«Коли ми говоримо про бурштин, ми повинні говорити і про надра в цілому, але для людей бурштин зрозумілий. Бурштин насправді має як мінімум чотири складових. Це екологічна складова й ми, як міністерство, повинні цим займатися. Це карна складова, соціальна складова, тому що там працює до 10 тис. осіб і четверта складова, це економічна фіскальна складова. Тому вирішення цієї проблеми має бути комплексним і стратегічним. Є доручення Прем’єр-міністра Гройсмана  першому віце-прем’єрові Кубіву..., щоб він зібрав ці всі складові і почав працювати. ...будь-яке використання надр має відбуватися на прозорих, відкритих умовах», - заявив міністр,  зауваживши, що міністерство прагне зробити пропозиції бізнесу працювати через прозорі аукціони.

Зі слів міністра, відомство збирає інформацію про розвідані родовища бурштину і прагне підготувати пропозицію для бізнесу, де можна добувати цей бурштин і через відкриті, прозорі аукціони це продавати згідно із зобов’язаннями, щоб та компанія, яка купила, заплатила на відкритому аукціоні реальні гроші, мала зобов’язання щодо рекультивації цих земель.

Міністр наголосив, що ця ініціатива міністерства не стосуватиметься видобутку бурштину в лісі, оскільки це означає  зрізати ліс.

«Давайте не поспішати в ліс їхати за бурштином, позаяк  відкрита місцевість, де можна почати цю роботу, і відповідь на це запитання веде нас до тотальної реформи, яку потрібно зробити в сфері використання надр», - додав Остап Семерак.