Новини

Український експорт: потенціал підсилюватиметься

27.05.2016 / 11:10

Під час брифінгу, що відбувся у столиці, президент фонду Western NIS Enterprise Fund Ярослава Джонсон повідомила про результати співпраці з Урядом України в рамках трирічної програми технічної допомоги USAID розміром 30 млн. дол. США для підтримки реформ в Україні і Молдові.

За інформацією, оприлюдненою під час брифінгу, Уряд США в 2016 році виділить 5,6 млн. дол. на просування експорту товарів з України. Бюджет на такі заходи становитиме 5,6 млн. доларів.

«Основна місія Фонду – це фінансування інноваційних, високоефективних програм, що спрямовані на здійснення реформ та зміну життя звичайних людей в Україні. Серед підтриманих програм, окрім ProZorro, на розробку якої Фонд першим виділив понад 200 тис. дол. США, та допомоги у розробці експортної стратегії України, є також проекти пільгового кредитування соціальних підприємств. Програма реалізується разом з українськими банками на загальну суму 4 млн. дол. США. Крім того, Фонд допомагає експортерам у проведенні спеціалізованих виставок за кордоном, долучився до організації міжнародних бізнес-форумів, підтримав серію промороликів Open For U», – розповіла Ярослава Джонсон.

Робота з підсилення експортного потенціалу України залишатиметься пріоритетною для WNISEF й надалі. У планах - залучення експертів Міжнародного Торгового Центру (ITC) для розробки Стратегічного плану розвитку торгівлі. Також запланована підтримка з організації бізнес-форумів  у Канаді та Франції.

 

У рамках співробітництва з фондом цього року планується проведення в Канаді українсько-канадського економічного форуму, метою якого буде просування експорту товарів з України. На цьому заході презентуватимуть ті унікальні товари, які виробляються тільки в Україні. «Крім того, ми прагнемо в Канаді провести фешн-показ наших модельєрів», – заявила присутня на брифінгу заступник міністра економічного розвитку й торгівлі Наталя Микольська.