Новини

Електронний розподіл митних декларацій працює в тестовому режимі

30.05.2016 / 10:20

Про це заявив директор департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко під час інтерв’ю телеканалу «РАДА».

За його словами, Державна фіскальна служба України має досить багато напрацювань щодо вдосконалення роботи єдиної автоматизованої інформаційної системи, яка функціонує на українських митницях. Одна з таких ідей вже впроваджена і працює в тестовому режимі – це електронний розподіл митних декларацій.

«Якщо раніше уповноважена посадова особа, наприклад, начальник структурного підрозділу, після отримання декларації здійснював розподіл, скажімо так, у порядку свого розуміння, та сьогодні такого вже немає. Система автоматично розподіляє декларації між посадовими особами та надає відповідним особам їх для оформлення. Тобто фактично виключається фактор впливання саме на розподіл і це важливо», – сказав Олексій Василенко.

Водночас, зазначив він, зараз ще не можна стверджувати, що система працює досконало, оскільки наразі триває дослідний період. Однак за певний час система буде повністю відпрацьована та вдосконалена.

Посадовець також наголосив, що неможливо зробити ідеальний продукт, який би дозволяв повністю контролювати і замінити посадову особу, яка здійснює контроль. Як змінюється система ризиків, так змінюють відповідні підходи ті суб’єкти, які займаються контрабандою та незаконним ввезенням товарів. Тобто процес оновлення ризиків постійний.

«Будь-яка система ризиків, система націлювання, яка впроваджена в світі не може працювати без посадової особи, яка може безпосередньо здійснювати це. Тому основна система ризиків – це професійні знання співробітників, які виконують ці функції вже на місці», – підкреслив Олексій Василенко.

Він також додав, що українська система ризиків отримала відповідну кваліфіковану оцінку європейських експертів. До того ж сьогодні працівники митної служби Німеччини запрошують наших фахівців для обміну досвідом та консультацій для вдосконалення своєї системи.