Новини

Як зростатиме аграрний ринок

30.05.2016 / 13:50

Про перспективи  зростання експорту української сільськогосподарської продукції йшлося під час зустрічі міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового з делегацією провінції Шаньдун на чолі з Віце-губернатором провінції Ван Шуаном. 

Сторони, зокрема,  обговорили можливість експорту соняшникового шроту, жмиху та сорго. Крім того, представники китайської делегації висловили зацікавленість у можливостях вирощувати та переробляти продукцію в Україні.

Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий заявив, що Україна зацікавлена у збільшенні експорту власної продукції із доданою вартістю. Адже розвиток фермерських господарств допоможе перетворити сільське господарство України із сировинної галузі  на переробну. А це одна з головних цілей стратегії реформ «3+5», розроблена командою Мінагрополітики.

«Збільшення аграрного ринку приведе до попиту у суміжних галузях: обладнанні, сільгосптехніці, засобах захисту рослин, добрив. Вважаю, що у китайської сторони сьогодні є гарні можливості взяти участь у зростанні цього ринку в Україні», – наголосив Тарас Кутовий.

Нагадаємо, нова команда Міністерства розробила концепцію під назвою «3+5», яка передбачає конкретні шляхи реформування галузі. Вона включає три стратегічно важливі пріоритети: державна підтримка фермерів, розвиток державних підприємств та чесний і прозорий оборот землі;  п’ять напрямів, які з них випливають, – розвиток сільських територій, збільшення ринків збуту, органічне виробництво і нішеві культури, зрошення і безпека харчової продукції.