Новини

Меморандуму про співпрацю з МВФ не існує

31.05.2016 / 10:20

«Спекуляції навколо переговорів України з Міжнародним Валютним Фондом – це фейк та спроба поставити під загрозу економічну стабільність країни», – застерігає Володимир Гройсман.

Оприлюднений деякими політиками так званий Проект Меморандуму про взаємодію із Міжнародним Валютним Фондом не є реальним  документом і поширюється з єдиною метою – дискредитувати взаємодію України з МВФ та поставити під загрозу економічну стабільність країни. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування із журналістами на ПрАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» у Донецькій області у понеділок, 30 травня.

«Я взагалі не розумію, хто і що опублікував. Те, що опубліковано, для мене є величезною незрозумілістю, тому що я таких документів в очі свої не бачив. Більше того, там немає жодних підписів. Я вважаю, що це спроба дискредитувати нашу взаємодію з Міжнародним Валютним Фондом. Я вважаю, що це спроба поставити під шалену загрозу економічну стабільність в нашій країні і вважаю, що це повна безвідповідальність. Такого документу не існує», - заявив Володимир Гройсман.

«Коли з’явиться проект Меморандуму, ми його опрацюємо з точки зору структурних реформ, які необхідно буде зробити, і вийдемо до суспільства і чесно скажемо, що буде зроблено, в який спосіб, за який період часу», - заявив Прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман підкреслив, що взаємодія з Міжнародними Валютним Фондом дає можливість проведення структурних реформ в Україні.

За його словами, завдання уряду в тому, щоби національна економіка почала розвиватися, а у сфері державних фінансів було ліквідовано марнотратство. Крім того, потрібно створити якісну систему освіти, охорони здоров’я та забезпечити соціальну справедливість у країні.

«Для уряду сьогодні є два завдання – економічне зростання: стабільність роботи у людей, стабільність заробітної плати, стабільність курсу національної валюти. І з іншого боку, те, що напрацює національна економіка, дасть нам можливість забезпечити соціальну справедливість», - наголосив він.

Володимир Гройсман зазначив, що Україні потрібно відійти від сировинної економіки та стати країною з економікою з високою доданою вартістю. Зокрема, за його словами, в Україні є перспективними сектори ІТ, аграрна сфера, металургія. «Уряд буде усе робити для того, щоби розвивати виробництво у всіх сферах, сприяти тому, щоби усі обмеження, регуляції були знищені», - зазначив він.

«Потрібно розвивати національну економіку, а не лякати людей документом, що не існує», - наголосив Прем’єр-міністр.