Новини

Фермерський рух в Україні підтримуватимуть

01.06.2016 / 12:00

За інформацією, оприлюдненою на Урядовому порталі, Кабмін розробляє рішення, спрямовані на підтримку дрібних фермерських господарств. Про це заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час наради з представниками аграрного бізнесу.

«Хочу підкреслити абсолютну підтримку уряду, розуміння необхідності розвитку аграрного сектора, у тому числі і створення умов для того, щоб ми нашу аграрну продукцію не тільки сировиною відправляли, а й орієнтувалися, зокрема, на глибиннішу переробку, створювали додану вартість в Україні, розвивали можливості нашого внутрішнього ринку і, безперечно, підтримували експорт нашої продукції», – заявив Прем’єр-міністр.

Зі слів очільника Кабміну, уряд обстоює ідею розробки системи адресної цільової підтримки невеликих господарств до 500 га, про що було домовлено на попередній зустрічі з представниками аграрного сектора під час його головування у Верховній Раді, та розробляє необхідну нормативну базу. «Наша позиція незмінна у тому, що ми хочемо підтримувати фермерський рух в Україні», – наголосив Володимир Гройсман.

На переконання учасників обговорення, запровадження прозорої і справедливої системи оподаткування сприятиме виведенню вітчизняних аграрних виробників «з тіні». Під час зустрічі мова йшла і про необхідність підтримки дрібних господарств, зокрема, шляхом стимулювання створення кооперативів, у тому числі в галузі тваринництва, що здійснюють переробку та створюють додану вартість у країні. Представники аграрного бізнесу також виявили зацікавленість у підтримці закладів професійно-технічної освіти для якісної підготовки фахівців.

 «Я зацікавлений у тому, щоб аграрний сектор розвивався. Я зацікавлений у тому, щоб ви розширювали продукцію та поглиблювали переробку сировини. Я зацікавлений у тому, щоб ваша продукція була конкурентоспроможною, і готовий надавати підтримку дрібним виробникам через кооперацію. Я зацікавлений у тому, щоб система оподаткування була ефективною з точки зору наповнення бюджету», – заявив Прем’єр-міністр.

Сторони домовилися поновити діяльність робочої групи для напрацювання пропозицій щодо вирішення ключових проблем галузі, яку очолить міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий.