Новини

Створення фонду – крок до європейських стандартів

02.06.2016 / 15:20

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко презентував міжнародним партнерам та донорам концепцію та план створення Фонду енергоефективності.

«Створення Фонду енергоефективності, як ключового інструменту реформи енергоефективності, дозволить залучити до фінансування проектів щодо енергоефективних заходів міжнародні та державні кошти. Так ми покращимо житлові умови громадян, знизимо споживання газу та їхні рахунки, зробимо крок до енергетичної незалежності України», - наголосив Зубко.

Міністр наголосив, - повідомляє Укрінформ, що в Україні існує вкрай неефективна система постачання, обліку та витрачання газу для опалення. «Із загальних обсягів газу в 18,6 млрд. м3 ефективно використовується лише 7,2 млрд. м3. Натомість у системі центрального теплопостачання втрачається 2,4 млрд. м3, у будинках - 9 млрд. м3, а загалом втрати сягають 11,4 млрд. м3», - зазначив він.

На думку керівника відомства, створення Фонду - крок до європейських стандартів виробництва, постачання та споживання енергії в Україні.

«План створення фонду передбачає його запуск вже після закінчення опалювального сезону 2016/17. До цього часу має бути прийнято відповідну постанову Кабінету міністрів України про створення Фонду, Закон «Про Фонд енергоефективності», підписано міжнародну угоду та передбачено видатки у Законі «Про Держбюджет-2017», - підкреслив Зубко.

З його слів, результатів Фонд досягне вже у перші роки роботи, а суттєвих - до  2021-го року. «Це, зокрема, економія споживання та імпорту газу щороку на 1,5 млрд. м3 ($300 млн), економія держбюджету на фінансування субсидій у 5 млрд. грн. щороку», - зазначив Зубко.