Новини

Українське митне законодавство гармонізують з європейським

08.06.2016 / 10:20

Відповідні положення містяться в урядовому законопроекті «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування операцій із ввезення на митну територію України товарів уповноваженими економічними операторами» (реєстр. №4776).

Як зазначено в пояснювальній записці до документа, одним із етапів адаптації вітчизняного митного законодавства до європейського є запровадження в Україні інституту уповноваженого економічного оператора (УЕО), аналогічного тому, що функціонує в ЄС.

Законопроектом передбачено внесення змін до Податкового кодексу з метою врегулювання дати виникнення зобов’язань зі сплати ПДВ та акцизного податку при використанні нового типу митної декларації – спрощеної митної декларації. Зокрема, пропонується доповнити п. 8 ст. 187 та п. 4 ст. 216 Кодексу нормами про те, що датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення товарів на митну територію України за спрощеною митною декларацією в межах спеціальних спрощень, наданих УЕО відповідно до Митного кодексу України, є дата подання контролюючому органу додаткової митної декларації до такої спрощеної митної декларації.

Водночас замість коду товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України) до переліку обов’язкових реквізитів податкової накладної пропонується включити номер митної декларації, за якою товар, зазначений в податковій накладній, було поміщено у митний режим, тип такої декларації та порядковий номер, під яким такий товар вказаний у цій митній декларації.

За очікуваннями авторів законопроекту про УЕО, його прийняття дасть можливість виконати зобов’язання України, зафіксовані в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС щодо наближення до законодавства ЄС у сфері оподаткування.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 січня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42