Новини

Сектор енергоефективності в Україні перспективний і привабливий для інвестування

08.06.2016 / 12:30

«Це дозволить стимулювати видобуток газу в Україні, запроваджувати альтернативні джерела енергії та забезпечити енергетичну незалежність країни», –заявив учора Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні Національної ради реформ з питань енергоефективності, яке відбувалося під головуванням Президента Петра Порошенка, повідомляє Урядовий портал.

Відсутність енергозаощадження та постачання газу з Російської Федерації протягом багатьох років поставило Україну та її державність у залежність, зменшило конкурентоспроможність та породило багато викликів у всіх сферах. Крім того, за роки незалежності умисно знищувався видобуток газу в Україні, підкреслив Прем’єр-міністр.

«Сьогодні настав період, коли ми сфокусувалися на енергоефективності України, на тому, щоб отримувати власну незалежність за рахунок розвитку власного видобутку газу, запровадження альтернативних джерел енергії, нетрадиційних джерел палива. Я вважаю, що цей напрямок є з надзвичайно високим потенциалом», — зазначив Гройсман.

З його слів, питання енергоефективності на сьогодні є дуже важливим. За останні кілька років уряд зробив «важкі, але правильні кроки» щодо диверсифікації постачання газу. І те, що ми змогли сьогодні відмовитися від газу з Російської Федерації, говорить богато про що», — зауважив він.

Прем’єр-міністр зазначив, що в уряді напрацьовані ініціативи, які дозволять зменшити споживання газу, збільшити видобуток, а також побудувати ефективну систему соціального захисту для мінімізації збитків після запровадження ринкової ціни на газ. Також потрібно провести дерегуляцію та досягти ефективності у даній сфері, що сприятиме її інвестиційній привабливості, зауважив він.

 

При цьому глава уряду зауважив, що рішення парламенту щодо енергосервісних контрактів, які були ухвалені, «дадуть можливість побудувати цивілізовані умови для залучення інвестицій у цей сектор».