Новини

Україна готується до імплементації положень Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі

08.06.2016 / 16:20

У штаб-квартирі Світової організації торгівлі у м. Женеві (Швейцарська Конфедерація) з 6 по 10 червня 2016 року відбувається поглиблений курс із спрощення процедур торгівлі, організований Інститутом навчання та технічної допомоги СОТ за сприяння інших міжнародних організацій (ЮНКТАД, ЄЕК ООН, ВМО, Світового банку тощо).

Участь у заході беруть 25 представників членів СОТ (в т.ч. й України), безпосередньо задіяних (на технічному, практичному та політичному рівні) у процесі імплементації у національне законодавство положень Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі (УСПТ).

Метою проведення курсу є визначення кола проблемних питань, пов’язаних із створенням і функціонуванням національних комітетів з питань спрощення процедур торгівлі, та можливих шляхів їх вирішення. Крім того, в рамках заходу запланована підготовка учасниками разом із кураторами зі згаданих міжнародних організацій відповідного плану дій, спрямованого на врегулювання зазначених проблем.

З метою обміну досвідом за тематикою курсу для учасників буде проведено семінар за участю офіційних осіб членів СОТ та представників міжнародних організацій, задіяних у процесі просування і сприяння імплементації положень УСПТ.

Крім того, 9 червня учасники курсу візьмуть участь у засіданні Підготовчого комітету зі спрощення процедур торгівлі, який є офіційним органом СОТ, відповідальним за підготовку до набрання чинності Угодою про спрощення процедур торгівлі та ефективну реалізацію її положень у подальшому.

Участь представника України у зазначеному курсі є надзвичайно важливою з огляду на практичну корисність зазначеної навчальної програми для подальшого виконання Мінекономрозвитку своїх завдань та одного з пріоритетів діяльності Уряду (створення національного комітету з питань спрощення процедур торгівлі).

Довідковово: 16 грудня 2015 року до Секретаріату СОТ було передано інструмент ратифікації Україною Протоколу про внесення змін до Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі (Угоди про спрощення процедур торгівлі), який набере чинності після його прийняття двома третинами членів СОТ (на сьогодні це 108 членів).

На сьогодні відповідні внутрішньодержавні процедури, необхідні для набрання чинності Протоколом, завершив 81 член СОТ (із 162), серед яких США, Швейцарія, Японія, Корея, Китай, Гонконг, Сінгапур, Австралія, Туреччина, Індія, Бразилія, РФ, Казахстан, а також ЄС-28.

Згідно із положеннями пункту 2 статті 23 Угоди кожен член засновує та/або підтримує національний комітет з питань спрощення процедур торгівлі.