Новини

Мінекономрозвитку готує агентів ProZorro для регіонів

09.06.2016 / 14:40

Міністерство економічного розвитку і торгівлі та ДП «Зовнішторгвидав України» за підтримки МФ Відродження та Transparency International Україна розпочали навчальну програму по закупівлях у форматі «Тренінг для Тренерів» (Training of Trainers, ТoТ).

Протягом дводенного інтенсиву 16 громадських активістів, які були відібрані з понад 150 претендентів,  отримують теоретичні знання та практичні навички, необхідні для організації базових навчальних семінарів ProZorro в регіонах.

Програма навчання у форматі ТоТ була розроблена в рамках підготовки до другого, фінального етапу повного переходу на електронні закупівлі, що відбувається відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі». З 1 квітня використання електронної системи публічних закупівель ProZorro стало обов’язковим для центральних органів влади і великих держкомпаній-монополістів. А з 1 серпня перевести свої закупівлі в електронний формат доведеться місцевим органам влади, комунальним підприємствам тощо. Саме для них і будуть працювати Агенти ProZorro, підготовлені в рамках програми ТоТ.

Система ProZorro працювала в пілотному режимі з лютого 2015 року до квітня 2016 року. За цей час велика кількість замовників, в тому числі регіональних, добровільно приєдналися до неї і навчилися нею користуватися. Тим не менш, не всі регіональні замовники знайшли час і бажання навчитися використанню ProZorro. Як результат, з наближенням «другої хвилі» переходу на електронні закупівлі до команди реформи звертаються представники тендерних комітетів з усіх куточків країни з проханнями провести навчальні заходи.

Команда ProZorro намагається максимально задовольнити всі подібні запити, але ресурси для навчання фізично обмежені. «Підготовка тренерів в регіонах - це ще один ефективний інструмент, який допомагає зробити повний перехід на систему ProZorro комфортним для всіх сумлінних державних замовників», - наголосив Максим Нефьодов, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.