Новини

На Житомирщині податковою міліцією викрито комерційне підприємство, що проконвертувало 2 млрд. грн.

10.06.2016 / 09:20

Співробітниками податкової міліції Житомирської області в рамках проведення операції «Рубіж-2016» та супроводження матеріалів кримінального провадження, зареєстрованого за ст. ст. 364 і 212 КК України, викрито протиправну діяльність службових осіб комерційного підприємства.

З’ясувалося, що посадовці протягом 2013-2014 років для ухилення від сплати податків під час митного оформлення товарів подали до митних органів недостовірні відомості щодо коду товару «відходи та брухт легованої сталі». Це призвело до ненадходження до бюджету коштів (митних платежів) на суму близько 5 млн. гривень. 

Загалом протягом 2013-2016 років через розрахункові рахунки суб’єктів господарської діяльності, підконтрольних комерційному підприємству, проконвертовано близько 2 млрд. грн. Ймовірна сума втрат, завданих бюджету, внаслідок такої діяльності складає близько 300 млн. гривень.

У ході проведення оперативно-слідчих дій здійснено 10 обшуків за місцями реєстрації зазначених підприємств та в місцях проживання фігурантів провадження.

Під час обшуків виявлено та вилучено чорнову бухгалтерію, комп’ютерну техніку, сервери, електронні носії інформації, банківські картки, мобільні засоби зв’язку, 361 печатку підприємств з ознаками фіктивності, в тому числі 10 печаток підприємств-нерезидентів, 2 штампи, 31 факсиміле, 3 системні блоки, 26 ноутбуків, 7 мобільних телефонів, електронні носії інформації, чорнові бухгалтерські документи та записи, рахувальна машина для готівки, грошові кошти в сумі 5 тис. дол. США.

На розрахункових рахунках фіктивних підприємств у банківських установах накладено арешт на суму 140 тис. гривень.

Слідчі дії тривають.