Новини

Фіскали проти «Піджаків»

13.06.2016 / 11:10

Перший заступник Голови ДФС України Сергій Білан: «За п’ять місяців було припинено діяльність 11 злочинних груп, які використовували схему «Піджаки».

У рамках операції «Рубіж-2016», яка була запроваджена з метою  упередження кримінальних та інших правопорушень у митній сфері,  за п’ять місяців поточного року вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму понад 720 мільйонів гривень. Про це повідомив перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан.

«У поточному році у результаті вжитих профілактичних заходів (корегування митної вартості товарів) під час проведення операції «Рубіж-2016» було додатково спрямовано до держбюджету митних платежів на загальну суму понад 45 мільйонів гривень», - зазначив Сергій Білан.

За словами Сергія Білана, за п’ять місяців було припинено діяльність 11 злочинних груп, які використовували схему «Піджаки», коли зловмисники організували ввезення пересічними громадянами на територію України товари шляхом подрібнення на невеликі партії у межах норми, що дозволяє не сплачувати митні платежі. В подальшому вказані товари реалізовувались у роздрібну мережу України без сплати податків. Станом на сьогоднішній день виявлено та вилучено ввезених та реалізованих з порушенням податкового законодавства товарно-матеріальних цінностей на загальну суму близько 20 мільйонів гривень.

Сергій Білан окремо наголосив на тому, що при документуванні дій зловмисників, які організували цю схему, податкова міліція в жодному разі не обмежувала права громадян, які переміщували через митний кордон України товари та валюту у визначених Митних кодексом України нормах.

Також ділки намагаються ввезти у країну товари для продажу під видом гуманітарної допомоги. Наразі вже відкрито 7 кримінальних проваджень, у ході розслідування яких встановлено 19 псевдоблагодійних організацій. За результатами проведених заходів вилучено понад 200 тонн товарів, ввезених з порушенням чинного законодавства.

Крім того, в рамках операції «Рубіж-2016» було виявлено шість центрів мінімізації митних платежів, які за рахунок надання послуг з протиправного заниження митної вартості товарів, завдали бюджету збитків на 115 мільйонів гривень. За результатами вжитих заходів вилучено: 29 печаток СГД-нерезидентів та 44 печатки СГД з ознаками фіктивності, задіяних у схемах мінімізації митних платежів, а також товарно-матеріальні цінності вартістю понад 54 млн. гривень.

Всього за підсумками перших п’яти місяців у рамках операції «Рубіж-2016» за матеріалами, зібраними оперативними співробітниками, було відкрито 95 кримінальних проваджень, із яких 52 кваліфікуються за ст.212 Кримінального кодексу України (Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів).