Новини

Нова доба – нові тренди сучасної генерації фахівців

14.06.2016 / 10:20

У Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана пройшов IV Міжнародний бізнес-форум «Наука – бізнес –освіта: стратегічне партнерство».

Чотири роки тому Міжнародний бізнес-форум був задуманий як майданчик для обговорення й розробки механізмів інтеграції інтелектуальних ресурсів університету й бізнесу, що створюють синергію інноваційного розвитку національної економіки.

Цього року у фокусі дискусій звучали сучасні тренди в бізнесі й виклики вищій школі, які висувають нові вимоги до підготовки сучасної генерації фахівців з економіки й менеджменту.

Так віце-президент Всеукраїнської асоціації консультантів по керуванню Cmc-ukraine Ельвіра Файзулліна  наголошувала на тому, що бізнес-тренди, які створюють виклики й можливості для бізнесу, мають відпрацьовуватися у виші, а викладачі повинні взяти на себе лідерство у виявленні інновацій по «слабких» сигналах ринку.

Зі слів директора Академії ДТЕК Євгенії Бондаренко, на сьогодні вони навчають і розвивають усіх працівників компанії (від робітника до генерального директора) і реалізують програму з підготовки студентів у тісній співпраці із профільними вузами, а також є партнерами з навчання для провідних українських компаній.

Результатом обговорень стало розуміння необхідності щодо розробки Моделі компетенцій сучасного викладача вишу з обов’язковим залученням компаній до процесу підготовки сучасних фахівців, пошук нових партнерських форм співпраці. У недалекому майбутньому можливе залучення представників бізнесу не тільки до розробки моделі компетенцій викладача, а й до атестації випускників і викладачів вищої школи.

Одна з панелей бізнес-форуму, що викликала найбільший резонанс, була присвячена обговоренню розриву у взаємних очікуваннях роботодавців і випускників вишів. Актуальність теми підтверджували результати глобальних досліджень нових вимог до робочої сили, статистичні дані опитування компанії EY студентів українських вишів на тему «Яким компаніям при працевлаштуванні надають перевагу випускники й чому».

Серед очікувань роботодавців від випускників вишів більшість спікерів називали наявність особистих комунікаційних навичок, відповідальність, критичне мислення, здоровий глузд і здатність та прагнення до постійного навчання, удосконалення.

У свою чергу, присутні на бізнес-форумі випускники бакалаврату цього року висловили свої побажання до викладачів давати студентам не тільки системні концептуальні знання, але й технічні навички по виконанню простих видів робіт, з яких їм доведеться починати свою кар’єру в бізнесі на рядових позиціях.

На паралельних дискусійних майданчиках обговорювалися питання підготовки кадрів нової генерації для сфери державного управління фінансового сектору.

Актуальною темою обговорення стали компетенції й плани навчання майбутніх банкірів, ролі університетів у цьому процесі.

Активними учасниками обговорення на чотирьох дискусійних панелях стали студенти старших курсів, успішні випускники, викладачі КНЕУ, а також представники більш  ніж100 компаній і органів державної влади, серед яких «Нова пошта», «Ашан», «WOG», «ДТЕК», «Група 1+1 медіа», «Українська страхова група», «Концерн Хлібпром», «Промкабель-Електрика», «Red Head Family Corporation», «Арсенал Страхування», Міністерство економічного розвитку й торгівлі, Міністерство освіти й науки, Міністерство молоді й спорту, Національний банк України, «IVA MICE», «EY», «В.М.», «Bayadera Group», «Microsoft», «Райффайзен банк Аваль», «Комерційний індустріальний банк»  та ін.

За підсумками IV Міжнародного бізнес-форуму сформовано пакет реальних пропозицій  щодо співпраці Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана з компаніями – учасницями Бізнес-Форуму, зокрема у розрізі організації стажувань і бізнес-турів на успішні підприємства для кращих викладачів університету на конкурсній основі.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42