Новини

Соцвиплати внутрішньо переміщеним особам повністю розблоковано

15.06.2016 / 10:20

Про це заявив перший заступник міністра соціальної політики України Віталій Мущинін під час зустрічі з громадськими активістами і переселенцями.

Віталій Мущінін наголосив, що завдяки прийняттю постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», якою, зокрема, було внесено зміни до урядових постанов №509 та №637, були повністю розблоковані соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам, оскільки після внесення змін до Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» з 13 січня 2016 року виникла неузгодженість з діючим положенням постанови КМУ №509 від 1 жовтня 2014 року в частині реєстрації ВПО. Також прийняття урядових постанов дозволило забезпечити отримання соціальних виплат іноземцям. Документом скасовано необхідність у реєстрації внутрішньо переміщених осіб в органах Державної міграційної служби. Одночасно створено механізм ефективного контролю для уникнення шахрайства з пенсійними картками, що не призведе до ускладнень в отриманні належних виплат внутрішньо переміщеними особами.

На доручення Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана Міністерство соціальної політики України готове до розгляду пропозицій та доопрацювання постанови №637 робочими групами, створеними за участі представників громадськості. Наразі кошти для соціальних виплат передбачені у повному обсязі і будуть виплачуватись без жодних перепон і затримок.