Новини

З початку 2016 року платникам відшкодовано понад 36 млрд. грн. ПДВ

16.06.2016 / 15:30

Це на 68,1%, або на 14,6 млрд. грн., більше, ніж за відповідний період минулого року, повідомляють у ДФС.

У травні 2016 року на рахунки платників відшкодовано майже 6,7 млрд. грн. ПДВ, що на 34,6%, або 1,7 млрд. грн., перевищує відшкодування цього податку у травні минулого року.

«Відшкодування ПДВ платникам відбувається у нормальному режимі. Заяви про повернення сум бюджетного відшкодування вносяться до відповідного реєстру протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку. Ці реєстри розміщені на порталі ДФС. До того ж, на сайті Державного казначейства України розміщено перелік платників, яким відшкодовано ПДВ протягом звітного місяця», – зазначив директор Департаменту податків і зборів з юридичних осіб ДФС Олексій Лишенко.

Нагадаємо, що заява на бюджетне відшкодування ПДВ на рахунок платника та в рахунок погашення зобов’язань та боргу по платежах до Державного бюджету подається до 20 числа місяця, наступного за звітним.

Заява на бюджетне відшкодування у разі відповідності критеріям, визначеним у п. 200.19 Податкового кодексу України, надходить до першого Реєстру, а у разі не відповідності цим критеріям – до другого Реєстру. Далі триває камеральна перевірка зазначених сум бюджетного відшкодування (до 30 календарних днів), а також, за наявності обставин, визначених п.200.11 Податкового кодексу, – документальна перевірка (до 25 робочих днів). Надалі ДФС протягом 5 робочих днів надає висновок Державному казначейству України, а Казначейство протягом 5 операційних днів перераховує кошти платнику.