Новини

Спільні кроки до цивілізованого суспільства

17.06.2016 / 11:10

Відбулося засідання Громадської ради при ДФС України за участі Голови ДФС Романа Насірова та керівників департаментів відомства.

Відкриваючи засідання, Голова Громадської ради Дмитро Олексієнко висловив сподівання, що воно буде надзвичайно плідним і пройде у вигляді відвертої розмови за круглим столом, оскільки, окрім членів Громадської ради та керівників ДФС України,  на засіданні присутні представники Українського союзу промисловців та підприємців  та Антикризової ради  громадських організацій, яка складається з асоціацій та об’єднань бізнесу. «Наше завдання, в тому числі й щодо фіскальної політики держави, — об’єднати зусилля  в рамках діалогу влада-бізнес. Важливо, щоб саме так розглядалися  питання, а наші пропозиції, народжені у дискусії, знайшли своє відображення у пріоритетних документах, які будуть затверджені урядом, як це було задекларовано Прем’єр-міністром», – зауважив Дмитро Олексієнко.

Його думку щодо співпраці у своєму виступі підтримав  Голова ДФС України Роман Насіров, підкресливши важливість для фіскальної служби діяльності Громадської ради та відзначивши її роль у розбудові громадянського суспільства.

«Останнім часом ми намагаємося більш тісно співпрацювати з ГР. Ми разом пройшли певні етапи становлення і останні 9 місяців співпрацюємо доволі плідно й бачимо, що можемо бути корисними одне одному, знаходимо в дебатах правильну стратегію, консолідовану позицію. Іноді ви нас стримуєте, іноді підказуєте, спрямовуєте. Це нормальна робота і діалог, у якому знаходимо консенсус між платниками податків та ДФС. Хочеться більше поговорити про практичні речі, з’ясувати, де нам і вам потрібна допомога, на чому кожному з нас сконцентрувати свою увагу», — зауважив очільник відомства.

Позаду фактично півроку. Протягом цього періоду, повідомив Роман Насіров, «для нас найголовнішим було надходження до Державного, місцевого бюджетів. Держбюджет 2016 року на 25% більший, ніж дохідна частина. За півроку економіка країни не зросла , тому ці відсотки – тягар на плечах платників.  Потрібно  думати або про розширення податкової бази, але так щоб це не було тягарем для платників податків, або про якісь нові напрями, приміром, щодо оподаткування грального бізнесу».

Зі слів очільника відомства, пріоритетним напрямом роботи ДФС за січень-травень 2016 року було і залишається створення сприятливих умов для платників та подання звітності в електронному вигляді.

«Протягом цього періоду опрацьовано понад 104 млн. звітів, які були надіслані в електронному вигляді.  Звітність з єдиного соціального внеску в січні-травні подали в електронному вигляді майже 164 тис. осіб. Це 93% від всіх звітів. Удосконалено електронний сервіс «Електронний кабінет платника», впроваджено систему електронного адміністрування ПДВ, спрощено процедуру оформлення митних декларацій», — зазначив Голова ДФС.

Голова ДФС торкнувся питання надходження платежів до бюджету. За січень-травень поточного року до зведеного бюджету надійшло (сальдо) близько 255 млрд. грн., що 56 млрд. грн. (на 28,2 %) більше січня-травня 2015 року.

«Надходження (сальдо) до загального фонду державного бюджету склали 200,8 млрд. грн. Таким чином, планові показники Міністерства фінансів України виконано, додатково забезпечено 11 млрд. грн.», — підкреслив Роман Насіров.

Щодо міжнародної співпраці, то відбуваються переговори стосовно впровадження спільного контролю на пунктах пропуску та обміну інформацією між митними службами.

Очільник ДФС  не оминув увагою болючого для відомства кадрового питання, нагадавши, що в кінці минулого року уряд прийняв рішення  про скорочення кадрового потенціалу ДФС на 30%.

«На той час штатний розпис ДФС України нараховував 59 осіб. На сьогодні у структурі працює 43 тис. людей, деякі з них допрацьовують після попередження, тому протягом місяця ми дійдемо до гранично визначеної Кабміном цифри – 42 тис. Звісно, це неприємна процедура, але водночас скорочення – один із шляхів і можливостей підвищення зарплати фахівцям ДФС. Однак,  на мою думку, це не та достойна зарплата, яку мають отримувати фахівці ДФС. Зрештою, як і всі держслужбовці», – резюмував Роман Насіров.

Щодо боротьби з корупцією Голова ДФС наголосив, що на сьогодні ситуація більш контрольована, ніж була раніше, однак, у першу чергу, так само важливим залишається людський фактор. «Новий  уряд узявся активно нам допомагати, прийнявши низку рішень, зокрема по митниці», — повідомив посадовець.

Лейтмотивом звернення до присутніх на Громадській раді першого заступника голови ДФС Сергія Білана було твердження про те, що «для «білого» платника податкова міліція має стати непомітною». Саме таку форму роботи сповідує ДФС. «Саме так фахівці всіх підрозділів податкової міліції й прагнуть працювати», – зауважив очільник податкової міліції. 

Насамкінець Голова ДФС України подякував членам Громадської ради за плідну співпрацю, в результаті якої народжуються спільні рішення, важливі для країни питання, які вони разом зможуть пролобіювати перед Кабміном.

За внесок у розбудову громадянського суспільства та конструктивне співробітництво з органами фіскальної служби чотирьом представникам Громадської ради Роман Насіров вручив подяки від ДФС України:

Голові Громадської ради Дмитру Олексієнку; керівнику Комітету ГР з питань податкової політики Тетяні Шевцовій; керівнику Комітету ГР з питань митної справи Володимиру Ліннику; керівнику Комітету ГР з питань запобігання та протидії корупції, контрабанді та з питань діяльності органів фінансових розслідувань та податкової міліції Дмитру Юровському.


Лариса САЙ-БОДНАР