Новини

Оздоровити бізнес-клімат

17.06.2016 / 12:30

Представники  компаній  – членів ЄБА під час зустрічі з керівництвом ДФС України обговорювали шляхи взаємодії з відомством у боротьбі з «сірим» та «чорним» імпортом, аби в Україні запанував здоровий бізнес-клімат, який грунтується на чесній конкуренції.

Відкриваючи зустріч, Голова ДФС України Роман Насіров наголосив на пріоритетних напрямах діяльності відомства, зокрема щодо електронізації сервісів, вдосконалення і спрощення митних процедур. Так, удосконалено електронний сервіс «Електронний кабінет платника», впроваджено систему електронного адміністрування ПДВ, спрощено процедуру оформлення митних декларацій. Зокрема, щодо реформування митного напряму найважливішими питаннями є удосконалення системи аналізу ризиків, приєднання до NCTS, поширення інтегрованого  управління кордонами на всі пункти пропуску, запровадження інституту митного аташе, інтенсифікації обміну інформацією.

Втім  представники провідних компаній і очільники профільних комітетів ЄБА констатували, що найбільша проблема легального бізнесу полягає, зокрема, як  у питаннях, пов’язаних з навколомитними органами, приміром, ветслужбою,  так і в конкуренції з «тіньовим» сектором. Так, за даними «білих» імпортерів, обсяги виробництва тіньової алкогольної продукції становлять до 40%, а «сірий» та «чорний» імпорт побутової техніки сягає 20%.

Тож легальний бізнес цікавився, як відслідковується ланцюжок від перетину митниці таким товаром до його реалізації. Адже чимало інтернет-магазинів, зі слів представників бізнес-спільноти, реалізують навіть такі моделі техніки, яку «білі» імпортери не  поставляють на вітчизняний ринок. Причому компанії, які ведуть чесний бізнес, знають організації, які імпортують такий товар і навіть магазини, в яких він продається.

Голова ДФС закликав повідомляти відомство про подібні факти і зауважив, що за інформацією, наданою легальним бізнесом, діяльність «тіньовиків» негайно припиняють, партії нелегального товару вилучають, а за фактами порушень багатьох «тіньовиків» вже покарано. «Отримуючи такі сигнали,  фіскальна служба діє дуже оперативно», – наголосив Роман Насіров. Однак джерело проблеми, на переконання очільника фіскального відомства, лежить у законодавчій площині. Це питання стосується спрощеної системи оподаткування і контролю за РРО. «Ми не проти спрощеної системи, але не можемо робити преференції для малого бізнесу, коли ними користується великий. Потрібно оптимізувати і збалансувати законодавство», – заявив Роман Насіров і попросив підтримки у представників бізнесу щодо законодавчого врегулювання контролю за РРО. 

«Для служби важлива думка експертного середовища та представників бізнесу. Ми відкриті до пропозицій і готові розглянути всі практичні рекомендації», – резюмував Роман Насіров.


Інна ГОЛОВКО