Новини

Україна досягла істотного прогресу в реформі публічних закупівель

17.06.2016 / 14:40

Про це заявив Жан-Ів Мюллє, представник Генерального управління Європейської комісії з розвитку внутрішніх ринків, промисловості, підприємництва та малого і середнього бізнесу (DG GROW) під час міжнародної конференції «Приєднання до Угоди СОТ GPA про державні закупівлі», що відбулася в Києві.

Конференція стала першим масштабним міжнародним заходом після офіційного приєднання України до Угоди СОТ GPA (Agreement on Government Procurement), яке завершилося в травні. З цього часу українські компанії отримали право брати участь у державних закупівлях 46 країн – учасниць угоди GPA, серед яких: країни ЄС, Японія, США, Корея, Тайвань, Сінгапур, Гонконг і Канада. Загальний об’єм ринку держзакупівель СОТ оцінюється в 1,7 трильйона доларів щорічно, що більш ніж у 30 разів перевищує обсяг українського експорту у 2014 році.

«Сьогодні Україна вийшла в світові лідери у розвитку публічних закупівель. Ми впливаємо на те, як буде виглядати майбутнє Public Procurement. За ці два роки ми пройшли складний шлях, але сьогодні досягнення у реформі публічних закупівель безперечні. І нагорода, яку отримала система ProZorro на міжнародному конкурсі World Procurement Awards 2016, це тільки підтверджує», – зазначив Дмитро Шимків, заступник голови Адміністрації Президента України. Він також додав, що Україна вже готова ділитися успішним досвідом у цій сфері.

Процес приєднання до Угоди розпочався чотири роки тому, але помітно пришвидшився у 2015 році, з оновленням команди Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. «Приєднання до СОТ GPA – один із напрямів реформи публічних закупівель. Це – найпростіший шлях для експорту вітчизняних товарів, оскільки в держзакупівлях не потрібні зайві витрати на маркетинг, місце на полиці в роздрібній мережі чи відкриття представництва. Процедури державних тендерів по всьому світу досить структуровані, що значно спрощує участь у них», – підкреслив Максим Нефьодов, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Окрім відкриття нових можливостей для держави і бізнесу, реформа публічних закупівель виконує ще одну важливу функцію: вона слугує драйвером для структурних змін в Україні. «Ми пройшли довгий шлях з реформою публічних закупівель, і встигли отримати суттєві результати. Так, завдяки ProZorro держава вже зекономила понад 1,7 млрд. грн., а кількість тендерів у системі перевищила 100 тисяч. Поступово повертається довіра бізнесу до держави як до партнера. Але головне – ми своїм прикладом довели, що реформи в Україні дійсно можливі, якщо держава, бізнес і громадськість об’єднують свої зусилля», – розповів Олександр Стародубцев, керівник Департаменту регулювання державних закупівель Мінекономрозвитку України.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 січня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42