Новини

У парламенті пропонують скасувати строки давності для несплати податків

21.06.2016 / 12:30

Зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо незастосування давності в разі ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування)» (реєстр. № 4765).

Документом пропонується встановити в ч. 5 ст. 49 Кримінального кодексу правило, згідно з яким давність не застосовується в разі вчинення злочинів у сфері господарської діяльності, передбачених у ст. ст. 212, 212-1 КК (ухилення від сплати податків).

У пояснювальній записці зазначено, що чинні норми «не відповідають умовам та вимогам сьогодення», що призводить до уникнення певними особами відповідальності за несплату податків та недоотримання державним та місцевими бюджетами коштів. Водночас одним із ефективних способів протидії такому явищу було б збільшення строків давності для притягнення до відповідальності за відповідні злочини або взагалі їх скасування.

«Прийняття цього законопроекту необхідне, зокрема, для запровадження ефективного управління економікою України, відновлення її платоспроможності, конкурентоздатності, відновлення внутрішнього економічного ринку, збільшення експорту товарів з великою часткою доданої вартості, збільшення обсягу надходжень до Державного бюджету України та місцевих бюджетів», – так обгрунтовується необхідність прийняття законопроекту.