Новини

Axa Group перестає страхувати табачні конгломерати

21.06.2016 / 13:50

Майже два тижні тому, 31 травня у Всесвітній день без тютюну, ВООЗ і Секретаріат Рамкової конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну нагадали громадянам усіх країн, що тютюн це велике зло. Лише у минулому столітті  тютюнопаління  стало причиною 100 мільйонів випадків смерті. При збереженні нинішніх тенденцій у ХХІ столітті ця цифра може збільшитися до мільярду . До того ж, щороку помирає близько 600 тис. людей, які не курять, але  стали жертвами вторинного тютюнового диму, який заповнює ресторани, кафе та офіси.

Ініціатори  закликали  усі країни підготуватися до продажу тютюнових виробів  у простій (стандартизованій) упаковці, яка робить товар менш привабливим.

А одна з найкрупніших страхових  компаній у світі французька Axa Group від слів  щодо охорони здоров’я перейшла до діла — відмовляється страхувати табачні конгломерати.

Axa Group, яка має в своєму управлінні  активів на 1,36 трлн євро, намірена продати акції та облігації в табачних компаніях на суму 1,7 млрд євро. Як стверджує керівництво страхової компанії, в довгостроковій перспективі інвестиції в продукцію, яка, згідно Всесвітньої організації охорони здоров’я в ХХІ столітті забере сотні мільйонів життів, не виправдовують себе.

І хоча більшість крупних гравців страхового ринку  і далі інвестують в табачную продукцію,  борці з раком стверджують, що настав час  наслідувати приклад Axa Group.