Новини

Нацбанк хоче продавати банківські послуги онлайн

22.06.2016 / 14:40

Впровадження системи BankID дозволить збільшити обсяги трансакційного бізнесу в 5-6 разів

Національний банк України може надати банкам можливість продажу своїх послуг за допомогою системи дистанційної ідентифікації клієнтів банків BankID, впровадженням якої регулятор зайнявся в рамках Комплексної програми розвитку фінансового сектору України. Про це в ході прес-конференції повідомив керівник проектів та програм управління стратегії реформування банківського сектора НБУ Валерій Майборода. «Наші колеги з Держфінмоніторингу вже почали опрацьовувати можливість надання банківських послуг за допомогою ідентифікації в BankID. Ми відкриті і готові до цього, але ця ініціатива повинна йти від банків. Поки що не всі готові до цього, побоюючись, що конкуренти отримають інформацію про їхніх клієнтів», – сказав він.

Майборода зазначив, що при виборі платформи для запуску технології регулятор розглядав три системи BankID: «Ощадбанку», «Приватбанку» і норвезької системи BankID. За його словами, регулятор, незважаючи на те що система «Приватбанку» була першою на ринку, вибрав систему «Ощадбанку», оскільки вона була розроблена не самим банком, а IT- компанією.

 

За словами директора Центру економічних досліджень і прогнозування «Фінансовий пульс» Сергія Мамедова, впровадження системи BankID дозволить збільшити обсяги трансакційного бізнесу в 5-6 разів. «За допомогою BankID можна не тільки надавати адміністративні послуги, а й багато інших. Це може бути оплата державних послуг, отримання послуг різних банків за допомогою такої ідентифікації. Також це дозволить спростити покупки в інтернет-магазинах», – зазначив Мамедов.