Новини

Застосування штрафних санкцій

22.06.2016 / 16:50

ДФС України повідомлено, що у разі притягнення платника податків до відповідальності у вигляді штрафу за певною статтею Податкового кодексу, виключається можливість притягнення останнього до відповідальності, передбаченої іншими статтями цього Кодексу, за одне і те ж правопорушення (одне податкове правопорушення не може тягнути відповідальність за різними статтями Податкового кодексу).

Водночас вказане правило не поширюється на випадки скасування рішення контролюючого органу, оскільки у такому випадку відсутня повторність.

Застосування штрафної санкції, передбаченої Податковим кодексом, у разі скасування податкового повідомлення – рішення у судовому порядку, має здійснюватися виключно за умови наявності ознак складу податкового правопорушення у діях (бездіяльності) платника податків. При цьому таке визначення суми грошового зобов’язання не буде вважатися повторним, оскільки скасування акта суб’єкта владних повноважень як способу захисту порушеного права позивача застосовується тоді, коли спірний акт не породжує жодних правових наслідків від моменту прийняття такого акта.


Лист від 14.06.2016 р. № 6414/П/99-99-10-02-14