ПДВ

Путівка на санаторно-курортне лікування

26.09.2016 / 15:32

Чи включається сума ПДВ до складу вартості путівки на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України, що постачається (надається) фізичній особі — інваліду?

Відповідно до ст. 9 Податкового кодексу ПДВ є загальнодержавним податком, справляння якого в Україні здійснюється згідно з нормами, встановленими цим Кодексом.

Чинними нормами зезначеного Кодексу передбачено, що сума ПДВ додається до ціни товарів/послуг, а реалізація товарів/послуг платниками ПДВ покупцям/споживачам здійснюється з урахуванням суми ПДВ.

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 Податкового кодексу розташовано на митній території України (підпункти «а» і «б» п. 185.1 ст. 185 цього Кодексу).

Відповідно до п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів. При цьому до складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику ПДВ безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.

При цьому ПДВ є податком на споживання і сплачувати його повинні всі покупці/споживачі товарів/послуг незалежно від категорії (фізичні чи юридичні особи), соціального стану та рівня доходу, крім випадків, визначених Податковим кодексом.

Платники ПДВ, здійснюючи операції з постачання товарів/послуг, включають ПДВ до складу вартості таких товарів/послуг та сплачують суму ПДВ до бюджету, а покупці/споживачі, які їх придбавають/споживають, компенсують вартість товарів/послуг продавцям за цінами разом із ПДВ.

Водночас відповідно до пп. 197.1.6 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання реабілітаційних послуг інвалідам, дітям-інвалідам, а також путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України фізичних осіб віком до 18 років, інвалідів, дітей-інвалідів.

Таким чином, операції платника ПДВ (у тому числі закладу санаторно-курортного лікування або центру медичної реабілітації) з постачання (продажу) фізичним особам віком до 18 років, інвалідам та дітям-інвалідам путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України звільняються від оподаткування ПДВ та відповідно нарахування ПДВ за такими операціями не здійснюється.

Отже, при постачанні фізичній особі — інваліду путівки на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України сума ПДВ не включається закладом санаторно-курортного лікування — платником ПДВ або цент­ром медичної реабілітації — платником ПДВ до складу вартості такої путівки, і відповідно фізична особа — інвалід сплачує лише фактичну вартість путівки без додаткового нарахування ПДВ на її вартість.

 

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

Податковий кодекс — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI. Закон про РРО — Закон України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Порядок № 1246 — Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246. Порядок № 1307 — Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307

«Гарячі лінії»

Дата: 23 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42