Інші податки

Підтвердження витрат

26.09.2016 / 14:24

Якими первинними документами можуть бути підтверджені витрати фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність?

Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, регулюється положеннями ст. 178 Податкового кодексу.

Згідно з п. 178.6 цієї статті фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтвердні документи щодо походження товару.

Форма книги та Порядок її ведення затверджено наказом № 481.

Так, зазначеним наказом передбачено, що фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.

У графі 5 Книги записуються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, пов’язані із здійсненням діяльності.

Відповідно до наказу № 481 документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвічують факт оплати товарів, робіт, послуг.

«Гарячі лінії»

Дата: 21 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42