Чи можливо зіставляти чистий прибуток на основі відповідної бази з чистим прибутком на основі тієї самої бази, розрахований за даними фінансової звітності зіставних компаній?
Відповідно до пунктів 2.58, 2.78, 2.79 частини ІІІ розділу ІІ «Методи трансфертного ціноутворення» Настанов Організації економічного співробітництва та розвитку щодо трансфертного ціноутворення для транснаціональних компаній та податкових служб (далі — Настанови ОЕСР):
Відповідно до п. 3.37 розділу ІІІ «Аналіз порівнянності» Настанов ОЕСР, чи можуть дані третіх сторін, які є агрегованими на загальнофірмовому рівні або на рівні підрозділів залежно від бухгалтерських стандартів, не пов’язаними з операціями, мати надійні ознаки порівнянності для контрольованих операцій платника податків або набору операцій, агрегованих відповідно до рекомендацій, наведених у пунктах 3.9 — 3.12 зазначених Настанов, залежить, зокрема, від того, чи здійснює третя сторона низку істотно відмінних операцій. Якщо в наявності є сегментовані дані, вони можуть забезпечити кращими ознаками порівнянності, ніж загальнофірмова, не сегментована інформація через більшу зосередженість на операціях, незважаючи на те, що, як вважається, сегментовані дані можуть мати проблеми із розподілом витрат різним сегментам. Таким чином, загальнофірмові дані третьої сторони можуть мати кращі ознаки порівнянності, ніж сегментовані дані третьої сторони у деяких обставинах, таких як у випадку, коли види діяльності, що відображені у порівняннях, відповідають набору контрольованих операцій платника податків.
Отже, зіставлення чистого прибутку на основі відповідної бази з чистим прибутком на основі тієї самої бази, що був розрахований за даними фінансової звітності зіставних компаній, є можливим з урахуванням застережень, наведених у Настановах ОЕСР.