Новини

Безпечна дистанція

26.02.2013 / 11:51
Безпечна дистанція

Для ефективнішої боротьби з контрабандою вантажні автомобілі на кордоні обладнають електронними замками з функцією GPS-GSM-навігації. Це дасть можливість українським митникам дистанційно відстежувати рух транзитних та імпортованих вантажів територією України.

Про це під час ознайомлення з роботою прикордонного пункту пропуску на українсько-російському кордоні «Гоптівка — Нєхотєєвка» (Харківська обл.) повідомив міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

«У боротьбі з контрабандою ми робимо ставку на сучасні ІТ-рішення та дистанційний контроль без втручання у поточну діяльність бізнесу. Завдяки застосуванню електронних замків фахівці Міндоходів точно знатимуть, чи дійсно транзитний автотранспорт не розвантажувався в Україні. Чи відповідає пункт призначення, зазначений у документах, справжньому маршруту вантажівки», — зауважив міністр.

Обладнанню електронними замками підлягатимуть лише ті автомобілі, на які вказує автоматизована система управління ризиками.

«Як і в інших сферах нашої діяльності, тут ми мінімізуємо людський фактор з метою запобігання корупції. Тому транспортні засоби та сумнівні вантажі для контролю відбиратиме пошукова програма за затвердженими параметрами. На першому етапі впровадження цієї технології  замками будуть обладнані близько 5% транзитних автівок», — розповів Олександр Клименко.

Згодом технологію планується поширити на всі вантажні автомобілі, які перевозять транзитні й імпортовані вантажі, а також залізничні контейнери.

Міністр наголосив, що підвищення рівня ефективності та результативності боротьби з контрабандою — це не тільки питання надходжень до бюджету, а й передумова для створення рівних конкурентних умов для ведення бізнесу в Україні.

«Використання  звичних для контрабандистів схем, які дають змогу оминати державний контроль, має стати складнішим та дорожчим, ніж робота в легальній площині. Наша мета — створити такі умови, щоб втрачався економічний сенс контрабанди, вона стала нерентабельною», — підсумував він.


Прес-служба ДПС України

«Гарячі лінії»

Дата: 21 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42