Новини

Декларування доходів фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність

28.02.2013 / 15:28
Декларування доходів фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного року не пізніше 30 квітня 2013 р.


Для визначення бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб розраховується середньомісячний оподатковуваний дохід як отриманий загальний річний оподатковуваний дохід, зменшений на суму документально підтверджених річних витрат, поділений на кількість календарних місяців, протягом яких здійснювалась діяльність.

Декларація про майновий стан і доходи заповнюється на підставі даних книги обліку доходів і витрат, де зазначають назву та код виду діяльності згідно з КВЕД, за здійснення якого одержано дохід, суму одержаного доходу, вартість документально підтверджених витрат, пов’язаних з провадженням діяльності, суму чистого оподатковуваного доходу.

Особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, зобов'язана самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій податковій декларації, до 1 серпня 2013 р. (п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України).

Якщо доходи отримано виключно від провадження незалежної професійної діяльності, додатки до декларації не заповнюються.

У разі отримання фізичною особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність, інших доходів з джерел їх походження в Україні та іноземних доходів така особа заповнює відповідні додатки до декларації про майновий стан і доходи за правилами, встановленими для платників податку — фізичних осіб.

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42