Новини

Податкові агенти заповнюють довідку про доходи фізичної особи у довільній формі, однак із зазначенням обов’язкових даних

28.02.2013 / 15:28
Податкові агенти заповнюють довідку про доходи фізичної особи у довільній формі, однак із зазначенням обов’язкових даних

Окремі фізичні особи мають право та можуть скористатися податковою знижкою. Крім декларації про майновий стан і доходи на вимогу органу ДПС такі особи повинні надати також довідку про отримані у звітному році доходи.

Для цього особи, які мають статус податкових агентів, зобов'язані надати платнику податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.

Водночас слід зазначити, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, не передбачено. Тому така довідка надається у довільній формі. У ній крім загальної інформації про фізичну особу (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки, період роботи) обов'язково зазначається така інформація:

  • сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);
  • розмір та сума податкової соціальної пільги;
  • сума нарахованого й утриманого єдиного соціального внеску;
  • сума нарахованого й утриманого податку на доходи фізичних осіб.

Нагадуємо, що підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (ст. 166 Податкового кодексу України).

Забезпечення виконання податкових зобов'язань регламентовано ст. 176 цього Кодексу.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42